Jaká strana je lepší?

19. března 2016 v 14:22 | Scar. |  Zápisník
Dobrý den, dobré ráno, dobrý večer. Nevím, kdy tohleto čteš, takže tak. Dnes je víkend, a tak jsem se rozhodla zase věnovat jeden článek na tento blog. Sice ještě teď nevím o čem přesně bude, ale v hlavě nějaké návrhy mám, tak jsem zvědavá u čeho skončím.Musím se přiznat, tenhle týden jsem měla hlavu někde na osamoceném ostrově a moje tělo tady bezmyšlenkovitě chodilo a činilo. Činilo rozhodnutí, která ubližovala buď mě samotné nebo ostatním. Jak se ale říká, vše co se stalo, se stát mělo. Takže i bolest a radost je předepsána dopředu, což je divný, ale asi pravda. Moje babička řikala, že když se kouknu nad každého jednotlivého člověka, uvidím nad ním papír, papír s jeho osudem. Vždy mi to přišlo stupidní, ale pak jsem nad tím začala víc přemýšlet a došlo mi to vše. Včera jsem toto téma řešila s mojí jednou spolužačkou, se kterou jsem byla na kávě a prořešili jsme vše od a do z. Ona řekla, že se jí jednou máma zeptala "Co by si dělala, kdyby si našla knihu se svým osudem? Otevřela by si jí nebo ne?". No, co byste udělali vy? Jestli byste jí otevřeli, přečetli si vše, co se stane? Podle mě jakmile byste tu knihu zavřeli, tak by se celá kniha přepsala a změnila. Pokud byste ji neotřevřeli, i to by tam bylo napsáno, ale vy byste o tom nevěděli. Je tedy lepší znát svůj osud a nebo ne? A když už ho známe, známe ho opravdu dobře?

Nojo, teď jsem měla zase svojí úvahovou část článku. Nevadí, aspoň jsem to uvolnila, opět. Momentálně si zapaluji cigáro, ten kouř je zvláštní. Pomalu se pohybuje nad celou místností, jakoby mě měl ochránit před světlem. No, ochránit, spíš zabránit něčemu dobrému. Proč ten kouř z cigaret vytváří takové zvláštní patvary a jiné kouře jsou prostě kouře. Nebo to tam opět vidím zase jenom já :D Spíš jen vidím to, co chci. Kouř z cigaret je jako mrak, když chceš vidět králíčka, který lítá po obloze, uvidíš králička, který lítá po obloze.. pokud hcceš vidět kouřovou loď, popluje kolem tebe kouřová loď. Člověk ani nemusí mít tak velkou fantazii, když k tomu má jiné prostředky. Já třeba mám fantazii tak velikou, že jsem až paranoidní. Ne, fakt. Za každým rohem vidím vraha nebo ducha. Ale stejně se toho ani moc nebojím, i když ho tam vidím (i přetože tam není), tak jdu dál a ještě si v duchu řeknu (jakobych mluvila k němu, jsem psycho no.) "zabij si mě, klidně, jestli ti to udělá dobře". Spíš by mě zajímalo, jak by se ten vrah zachoval, kdyby mě držel kudlu pod krkem a já bych mu řekla, ať mě zabije, hned teď, ať mě umučí, zda si to přeje. Myslíte, že by to udělal nebo by se spíš slitoval? Asi záleží na povaze no, a nebo na důvodu proč mi tu kudlu u toho krku drží. Je zvláštní přemýšlet nad takovou věcí, nad věcí, která se stát může, nemusí, ale v obou případech je strašná a neměla by existovat. Ale zvláštěnjší je přemýšlet nad tím, že nejsi na straně oběti, ale na straně vraha.

Scarlett.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lone Howler Lone Howler | E-mail | Web | 26. března 2016 v 21:19 | Reagovat

V mým seznamu plánovanejch článků je zrovna to, jak chci psát o tom, jak jsem paranoidní.
ke všemu co mi kdo řekne, dokážu vymyslet nějakou situaci, která se bude týkat tohoto. Všude vidím smrt, všude se může něco stát, každýho čeká nějaký osud, tam je vrah,tam duch, tam démon, tam mé ochrání anděl. Nejhorší je, že to asi fakt vidím, ale ono to tam asi není. Jednou se mi teda stalo, že to viděl i můj bratr, ale to jen jednou jedinkrát. Ve škole jsem blázen, podle ostatních, jelikož na přivítanou prstem podřezávám krky a prostě moje upřímné narážky jsou většinou docela urážející a zaměřené na černý humor či smrtící témata,chudáci lidi, co mě musí furt poslouchat, když začnu bezmyšlenkovitě mluvit, tak mě nejde zastavit. Mluvím o v čem, co mě v ten moment napadne a absolutně nepřemýšlím jestli je to správně. Proto občas někoho urazím. I když jsem to nemyslela třeba tak zle, jak to znělo, ale to proč zase odbočuji. Velice se omlouvám :X :D Jinak super článek, vidím se v tom velice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama